Haetaan toimijaa Rallicross SM:n tulospalvelujärjestelmän operaattoriksi.
Tulospalvelu on TAG Heuer -merkkinen ja siihen on luotu järjestelmä joka tukee nykyistä Rallicross SM:n ajanottoa ja pistejärjestelmää.
Järjestelmä on ollut käytössä Rallicross SM -sarjassa useamman vuoden ja laitteisto on nyt hankittu AKK:n omistukseen. Toimija saa järjestelmän käyttöönsä erikseen sovittavalla tavalla.
Ajanotto vaatii 3-4 hengen tiimin, osaamisen ja ymmärryksen tulospalvelujärjestelmästä ja kiinnostuksen rallicross-lajista. Tulospalvelujärjestelmällä voidaan tehdä myös muiden lajien tulospalvelua, joten mahdollisuutta järjestelmän ja palvelun skaalaamiselle on. Tarkoitus on tarjota palveluna tuloslaskenta ja ajanottotoiminnat osakilpailujen järjestäjille.
Kyselyt ja avoimet hakemukset järjestelmän operaattorista tulee toimittaa sähköpostitse suoraan lajipäällikölle.
Yhteystiedot
Juho Ketonen
Lajipäällikkö
050 5665577
juho.ketonen@autourheilu.fi
Kuva: Toni Ollikainen / AKK